Montaż kominów

Świadczymy szereg usług dla budownictwa przemysłowego i komunalnego

Poza projektem i produkcją, oferujemy również usługę pełnej instalacji, którą mamy w ofercie. Montujemy systemy kominowe w całej Polsce. Wykwalifikowana grupa montażowa zamontuje kominy zgodnie z projektem i normami obowiązującymi w prawie budowlanym.

Dbamy o wszystko, począwszy od wizyty na miej­scu, poprzez zorganizowanie dźwigów i podestów. Wraz z menadżerami projektu koordynujemy re­zerwowanie niezbędnego sprzętu do podnoszenia konstrukcji w okresie instalacji.

Wspólnie z międzynarodowymi firmami, z którymi współpracujemy, Jeremias systemy Kominowe wykonał instalacje ko­minów stalowych oraz ciągów spalin w wielu zastosowaniach, na całym świecie.

Transport wielkogabarytowy o długości do 30-stu m dostarczamy na terenie całej Europy. Dzięki naszej wieloletniej współpracy z partnerami z logistyki, gwarantujemy terminową dostawę produktu, bez uszkodzeń, w miejsce instalacji.

W przypadku wysyłek zagranicznych, nasi przes­zkoleni pracownicy z przyjemnością podzielą się wiedzą na temat odprawy celnej i transportu.

Przykładowa realizacja:

instalacja komina przemysłowegoJeremias dostarczył 50 m komin stalowy dla trzech Kogeneracji Jenbacher J 624 z mocą elek­tryczną około 4.4 MW.

Charakterystyka ogólna:

  • Wysokość 50 m
  • Ø zewnętrzna 2500 mm
  • 3 x Ø wewnętrzna 900 mm
  • System odprowadzania ze stali nierdzewnej 1.4571 w 2.0 mm
  • Podest do wykonywania pomiarów o zewnętrznej szerokości 1000 mm
  • Podest na górze, do którego wchodzi się po drabinie

Całkowity zakres tego projektu obejmował ro­zmontowanie trzech istniejących kominów oraz ich utylizację, następnie zaprojektowanie, wyprodukowanie oraz złożenie nowego komina stalowego z 3 wewnętrznymi rurami.

Dodatkowo na życzenie klienta zainstalowa­liśmy rdzenie tłumiące dźwięki, które zostały podwieszone przez dźwig przy wylocie komina. Podczas pomiarów wykazano, że rdzenie te ob­niżyły poziom hałasu.

transport komina